380503380121

topbg

Поглиблена серцево-судинна підтримка життєзабезпечення (ACLS) курс

Цей курс націлений на підготовку фахівців, які будуть володіти обстеженням пацієнта за універсальним протоколом ABCDE, будуть вміти визначати зворотні причини зупинки кровообігу, визначати пацієнтів які є в групі ризику, а також виконувати реанімаційні заходи при зупинці серця і дихання, а також з іншими проблемами, з якими стикаються в перші хвилини невідкладного стану пацієнта.

Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS) є курсом спеціалізованим в якому підкреслюється важливість командної роботи і якісної комунікації, системного підходу до невідкладної допомоги при зупинці та після відновлення спонтанного кровообігу. Курс також охоплює забезпечення прохідності дихальних шляхів, довенний та докістковий доступ і фармакотерапію. В даному курсі учасники освоюють практичні навички в малих підгрупах на сучасних комп'ютеризованих манекенах, шляхом реалізації симульованих тематичних клінічних сценаріїв. Обладнання яке використовується під час сценаріїв справжнє.

 

Цільова аудиторія курсу:

Цей курс призначений для медичних працівників, які безпосередньо проводять, чи беруть участь в проведенні реанімаційних заходів, або надають допомогу пацієнтам з гострою серцево-судинною патологією: персоналу відділень інтенсивної терапії та реанімації, кардіологів, неврологів, терапевтів, лікарів-стоматологів.

Курс буде корисний для осіб, що займаються пацієнтами в яких можуть виникнути загрозливі для життя стани: лікарі усіх спеціальностей, лікарі-інтерни.

Ціль курсу:

 • Впровадження концепції реанімаційної бригади в закладі охорони здоров'я.
  Навчання лідера та членів реанімаційної команди правильним діям при зупинці кровообігу у дорослих та дітей, а також при появі симптомів, що вказують на загрозу зупинки кровообігу.
 • Розпізнавання пацієнтів з підвищеним ризиком зупинки кровообігу.
  Ідентифікація причин, впровадження дій, що запобігають зупинці кровообігу.
 • Вирішення проблем, що з’являються під час зупинки кровообігу, - елементи комунікації з членами реанімаційної бригади, близькими пацієнта, медичною документацією, прийняття рішень в екстрених ситуаціях.
 • Ціль тренування - освоєння навиків та вмінь оцінювати критичний стан пацієнта та  швидко приймати правильні рішення під час надання невідкладної допомоги.
 • Удосконалення способів оцінки та прийняття рішень під час проведення реанімаційних заходів.

Программа курсу

Програма інтенсивного практичного курсу з невідкладної допомоги складається
з п'яти спеціалізованих модулів:

 1. Респіраторний;
 2. Серцево-судинний:
   - розпізнавання аритмій при невідкладних станах;
   - базова та розширена серцево-легенева реанімація;
   - дефібриляція професійним та автоматичним дефібриляторами.
 3. Судинний доступ (катетеризація периферичної вени та в/кістковий доступ).
 4. Лікарські засоби. Аптечки. Протоколи лікування.
 5. Управління ризиками критичних станів.

Кожний учасник завчасно отримує навчальний посібник для курсу з вказівкою ознайомитися з його вмістом.

Тривалість курсу -  два дні (20 годин).

Заняття проводяться кваліфікованими інструкторами.

Ефективний час курсу включає дві короткі лекції, демонстрації, відеоматеріали,  дискусії та практичні заняття. 

Головний спосіб переказу знань – інтенсивне тренування у невеликих групах (по 8 осіб на 1- 2 інструктори) з використанням сценаріїв-симуляцій, що розігруються на манекенах, пристосованих до проведення реанімаційних заходів  при невідкладних станах з якими може зустрітися лікар на амбулаторному прийомі (внутрішньовенний доступ, респіраторна підтримка, ларингіальна маска, можливість генерування порушень ритму на моніторі, проведення дефібриляції та кардіоверсії та ін.).

Семінари та тренування

 • Гострий коронарний синдром
 • Зупинка кровообігу в особливих ситуаціях (синкопальні стани, обструкція дихальних шляхів, вагітність, анафілаксія, шок, колапс, астма, гіповолемія).
 • Венозний доступ, кістковий доступ, інфузійна терапія, лікарські препарати, дозування, шляхи введення.