380503380121

Сучасна седація може допомогти багатьом пацієнтам отримувати стоматологічну допомогу в спокійному та безпечному середовищі, особливо тих, хто взагалі не зможе отримати лікування через тривогу, страх або конкретну стоматологічну фобію. І, мабуть, краще за все, вона, як правило, залишає хороші спогади про лікування – пацієнта нічого не боліло, він відпочивав, і майже не пам'ятає саму процедуру.

Досягнення адекватної, але не надмірної седації у стоматологічних пацієнтів не є складним процесом.

Препарати для внутрішньовенної седації:

Сьогодні найбільш популярним класом препаратів для в/в седації в стоматологічному кабінеті є клас препаратів, відомих як бензодіазепіни (Мідазолам), ймовірно, один з найбільш часто використовуваних та засоби для неінгаляційної загальної анестезії - Прорпофол. Але оскільки Мідазолам не зареєстрований в нашій країні, відповідно не може бути використаний для цієї цілі.

Пропофол зазвичай використовується як в стоматологічних кабінетах, так і в стаціонарних умовах для надання стоматологічної допомоги. Пропофол дуже швидко діє і має короткий період напіврозпаду, але потребує ретельного контролю стану життєзабезпечення пацієнта та, відповідно, спеціалізованого обладнання. Тат як Пропофол не має анальгетичної дії, для повноцінної седації використовуються додаткові лікарські засоби для забезпечення цього ефекту.

sedacija 1Часто, це деякий тип опіоїдних анальгетиків або засобів, що зменшують кількість болю, таких як фентаніл, які додають до в/в седативного препарату. Ці ліки також сприяють седативному ефекту, знижуючи потребу в більших кількостях інших седативних препаратів. Вони також допомагають при контролі болю під час стоматологічних процедур та полегшення болю після завершення процедури. Налбуфін - це ще один опіоїдний анальгетик, але деякі стоматологи віддають перевагу фентанілу. Дексалгін - це нестероїдний протизапальний та анальгетичний засіб (не опіоїдний), який використовується замість наркотичних анальгетиків, оскільки він не викликає депресії у дихальних процесах, які можна часом спостерігати при використанні опіоїдних анальгетиків.

sedacija 2Також можуть застосовуватися інші лікарські засоби для уникнення можливих побічних ефектів седації. Для цього дуже добре підходить закису азоту (N2O), який можна використовувати на початку процедури, щоб зменшити тривогу початку в/в введення ліків, або як моноседацію для недовгих та малоінвазивних втручань. Пацієнти, які мають значний страх, бояться голок, в/в ін’єкцій - використання закису азоту (його анксіолітичного ефекту) може допомогти їм пройти повз цю неприємну частину процедури седації.

sedacija 3Протягом процедурної седації, однак, пацієнт не "глибоко спить", а скоріше знаходиться в набагато більш безпечному та більш комфортному "напівпробудженому" стані зниженої тривоги. Він, швидше за все, не пам'ятаєтиме про стоматологічні процедури, які були проведені через амнестичний вплив препаратів, що застосовуються для седації. Під час седації пацієнт може відповідати на вербальні команди, або на легкий фізичний контакт. Вам не потрібне додаткове обладнання для підтримки адекватного дихання та функціонування серця.

Одним з кращих варіантів седації, з нашої точки зору, є комбінована седація з використанням суміші газів (закису азоту та кисню) та в/венного введення високоселективного α2-агоніста – Dexmedetomidine.

sedacija 4При такому виді седації, в більшості випадків, можна відмовитись від застосування опіоїдних анальгетиків та гіпнотиків і, відповідно, уникнути таких побічних ефектів як депресія дихальної функції під час седації.

Вихід зі стану седації одразу після припинення подачі лікарського засобу та газів.

sedacija 5Пацієнт в повній свідомості, відпочивший, активний, може вільно сам пересуватися.