380503719600

Дедалі більше спостерігається збільшення невідкладних станів від передозування наркотичних засобів, особливо серед молодого населення.

Обговорення належного використання налоксону часто запалює пристрасні, іноді спірні дебати, як правило, зосереджені навколо шкідливих побічних ефектів і неправильного використання налоксону.

Лікування передозування опіоїдів.

Загальна стратегія для лікування передозування опіоїдів передбачає почати респіраторну підтримку, або штучну вентиляцію для лікування депресії дихання , а потім введення налоксону до поки респіраторна функція пацієнта не стане адекватною.
Але багато лікарів побоюються давати налоксон через небажані побічні ефекти. Пацієнт приходячи до тями після введення налоксону може відчувати багато симптомів, які сукупно іменовані як гострий абстинентний синдром (AWS).
Пацієнти з AWS можуть проявляти нудоту, блювоту, тахікардію, пронос, артеріальну гіпертензію, нервозність і занепокоєння. Рідкісні, але серйозні ускладнення, такі як зупинка серця, судоми, гострий набряк легень, і агресивна поведінка іноді пропонуються в якості причин відмови від використання налоксону.

Однак, цілком ймовірно, що ці ускладнення були завищені, оскільки докази не були відтворюваними і переконливими.
Тільки у шести з 453 пацієнтів спостерігалися важкі побічні ефекти. В одного була асистолія, у трьох були конвульсії, один дав набряк легень, і один - з агресивною поведінкою. (Osterwalder at all (1996) investigated subjects treated with naloxone from. Six out of 453).
Однак, Burris at all (2000) повідомили в Міжнародному журналі з наркополітики, що «недавні дослідження показали, що такі ускладнення надзвичайно рідкісні, і що минулі дослідження ускладнень можуть бути помилковим, або що ускладнення виникають, тільки у хворих з існуючими хворобами серця».
Щорічно проводиться ретроспективне дослідження більше 800 догоспітальних записів пацієнтів, які отримали початкові в/в дози 0,4-0,8 мг налоксону де виявили, що жоден з пацієнтів не мав шлуночкової тахікардії, фібриляції або асистолії. Був один генералізований тоніко-клонічний напад у пацієнта з історією судом в анамнезі. Автори таким чином прийшли до висновку, що невеликі дози налоксону не виправдані.

Висновок:

Налоксон є безпечним і ефективним засобом для лікування невідкладних станів, пов’язаних з передозуванням опіоїдів.

Розширене використання налоксону навряд чи викличе збільшення несприятливих результатів, або ускладнень.

(Wermeling D. Review of naloxone safety for opioid overdose: practical considerations for new technology and expanded public access. Therapeutic Advances in Drug Safety. 2015;6(1):20-31.)